יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

Lorenzo Villoresi

ערב אחד, לפני 3 שנים, ישבתי לי בגן השעשועים עם בנותי ולפתע הרחתי ריח טלק, עדין ומתקתק, כמו ריח של תינוק. מולי ישבה מכרה ולה ילד קטן. חשבתי לי שלא יכול להיות שהריח ממנו כי הוא כבר עבר את הגיל הזה, ולשאלתי אמרה שזה באמת לא ממנו, זה מהבושם החדש שלה, Teint De Neige, של הבשם Lorenzo Villoresi. עד אז לא שמעתי על שמו, אבל מאז הניחוח ממשיך לרדוף אחרי. המכרה אמרה שהתיזה את הבושם בבוקר ועכשיו בערב עדיין מריחים אותו מצויין, מבלי שתחדש אותו, כמובן. את הבושם, אמרה, ניתן להשיג רק במקומות מיוחדים כמו מכוני יופי, ולא ברשתות הפארם וכדומה.
הריח נשאר לי בראש זמן רב.
השבוע יגיע האמן ארצה להשקת בשמו החדש, אז תכירו:
לורנזו וילורסי, איש אקדמיה במקור, שאף למד תנ"ך באוניברסיטה העברית (ודובר עברית!), עסק בבישום כתחביב, עד לקשר שנוצר בינו לבין בית האופנה פנדי, אז החל לרקוח ריחות עבורו. בשנת 1990 הקים חברה על שמו, והפך את תחביבו למקצוע, בבית הבשמים שלו בארמון המשפחתי העתיק בפירנצה. הבשמים הראשונים שייצר-Uomo (גבר) ו-Donna (אשה), הינם עדיין קלאסיקות אהובות.
לורנזו משתמש בחומרים האיכותיים ביותר לרקיחת בשמיו: שמנים ארומטיים כמו ילאנג ילאנג-המעניק את אורך החיים של הבושם (הבשמים מורגשים במשך שעות ארוכות, לא מתנדפים), מאסק אמיתי ויקר, שורש איריס יקר ונדיר ועוד ועוד. הוא שואב את השראתו ממקומות בהם מבקר, תוך רצון להחיות את מסורת הבשמים של פירנצה (עיר הולדתו) מימי הרנסנס בשילוב מרכיבים מודרניים ומרכיבים מזרח תיכוניים (הוא מבקר הרבה באיזורנו ומושפע רבות מהריחות של התבלינים המקומיים).
"מיסטר אף" עובד מהרגש, מהנשמה, בעקבות זכרונות ומקומות, ומתייחס אל בשמיו כאל יצירות אומנות, ולכן הם אינם נמכרים בחנויות פארמים אלא בנקודות מכירה פרטיות. כל תהליך הייצור נעשה באופן ידני ובשיטות מסורתיות הדורשות זמן, סבלנות והקפדה על הפרטים הקטנים, זאת בניגוד לייצור המסחרי של הבישום הקונבנציונאלי ההמוני.
בשנת 2006 זכה בפרס היוקרתי בתחרות "נובל לבשמים", Prix Francois Coty, זהו פרס המוענק על מפעל חיים ולורנזו הוא האיטלקי הראשון שזכה, דבר לא פשוט אצל הצרפתים שמקיימים את התחרות ונחשבים אלופים בבישום.
לורנזו גם מרכיב בשמים אישיים - Haute Couture של הבישום - ללקוחות שיכולים להרשות לעצמם, כמו מדונה, אלטון ג'ון ובן זוגו, קייט מידלטון, הסולטן מברוניי ועוד, אותם רוקח לפי אישיות המזמין, לאחר שנפגשו ושוחחו על רגשות, זכרונות, חוויות וחלומות.
בקרוב ייחנך בארמון המשפחתי בפירנצה, via de’ Bardi, אקדמיה לבשמים, ובה יילמדו קורסים, הרצאות וסדנאות מתחום עולם הבישום, וכן יהיו בית קפה, גינה ארומטית, קולקציה של תמציות נדירות וספא ארומטי לחברי האקדמיה.
בינתיים התבשמו-נא בניחוחות הוותיקים יותר-חבל שאי אפשר להעביר את הריח דרך המסך:


Teint De Neige


Teint De Neige- הידוע בשם "הבושם של לורנזו". מבין הבשמים של לורנזו, זהו הנמכר ביותר בישראל. נגיעות של שלג. כאמור, בעל ניחוח פודרה, טלק, משדר נקיון, תמימות של תינוק. מכיל יסמין, ורד, ילאנג-ילאנג, מאסק ועוד. "זכה" לחיקויים אך זה לא פגע במכירות שלו, ההיפך, כי נשים הבינו שהריח של הבשמים הלא-מקוריים נעלם אחרי חצי שעה, שלא לדבר על כך שזהו אינו אותו ריח.
מנסיוני הריח אכן נשאר ונשאר ולא עוזב... שעות ארוכות מבוקר עד לילה. כשלעתים נדמה היה לי שזהו, סיים את תפקידו, עשיתי איזו תנועה והוא חזר (והתזתי רק מאחורי תנוכי האזניים, בנקודות הדופק). תחילה הניחוח חזק מעט, intense, ולכן יש להתיז ממש מעט, אך כשהוא מתייצב הוא הופך לעדין שהוא.
לכל הבקבוקים סגנון זהה וצבע שונה. ה-T.D.N, כפי שנקרא בקצרה, צבעו צהבהב והוא נתון בבקבוק קריסטל חלבי, עליו מדבקה עם שם החברה והבושם, ופקק זהוב יוקרתי ומשושה. גם בתחתית הבקבוק מוטבע שם החברה. בקבוק קלאסי, יוקרתי, משדר איכות בלי להתקשקש. הבושם עצמו הוא Eau De Toilette, וזה מפתיע כי בדרך כלל הבשמים שמחזיקים מעמד זמן רב הם ה-Perfume, אבל העמידות כאן נובעת מהרכיבים האיכותיים והמשובחים.

Iperborea

Iperborea - במקום השני בארץ מבחינת המכירות. דמיינו מקום מעבר לאופק שבו הכל טוב, אין שום דבר רע, גן עדן. אביב נצחי. בושם פרחוני מתקתק.


Alamut


Alamut - ריח חושני, סקסי,  פתייני, אוריינטלי, 1001 לילות ערב. ריח עצי, מכיל ענבר ומאסק.


Theseus

Theseus - בושם רענן ושמשי, מזכיר הרפתקאות עבר בארצות רחוקות. ריח מאוד גברי, חזק, אצילי, חסר זמן. תמציות פירות, עשבים, תבלינים. ארומה מפתה של עץ עתיק ופרחים.

ישנם עוד ועוד בשמים וריחות נהדרים. תקצר היריעה.

מחירי כל הבשמים - 450 ש"ח, 50 מ"ל
                      650 ש"ח, 100 מ"ל.

לורנזו מייצר גם מוצרי בישום לבית:
 נרות ריחניים
קערת חרס ובתוכה פוטפורי ריחני
מפיצי ריח לחדר


תוכלו לקרוא עוד באתר החברה ובדף הפייסבוק.
והיכן ניתן לרכוש את כל הטוב הזה?

Yaffa Ross - Sea and Sun
רח' הרצל רוזנבלום 8 (מתחם סי אנד סאן)
תל אביב טל' 03-7415584
רשימת נקודות מכירה ברחבי הארץ וגם בדיוטי פרי.

בקרוב יגיע לורנזו לארץ להשקת הבושם החדש ואני אהיה שם וכרגיל אפרט הכל.
2 comments:

מוזמנים להשאיר תגובה חביבה ♥

הצטרפו אלי בפייסבוק ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...