יום שבת, 12 בנובמבר 2016

מייק-אובר לחדר האמבטיה

לא רק אנחנו, בני האדם, זקוקים להתחדשות לפעמים. גם חדרים שונים בבית. למשל חדר האמבטיה. אחרי כך וכך שנים נמאס לי לראות את אותו הכיור ואותו הארון בחדר האורחים והחלטתי שהולכים על שינוי. 
לאחר תחקיר אינטרנטי מעמיק הגענו לטורקיז, חנות מקסימה בבית יצחק. ראיתי בדף הפייסבוק שלהם ארונות אמבטיה שונים והחלטתי כבר מראש. זה חוסך זמן.
הארון בו בחרנו קיים בכמה צבעים, ודי נדלקתי על הטורקיזי, אבל מאחר והמרצפות בחדר הן בצבע כחלחל דהוי והמקום שנותר לארון-מתחת-לכיור לא היה גדול, החלטנו לבסוף ללכת על שמנת. דלתות הארון הן בצורת שלבי תריסים ולהן ידיות נחושת עגולות. מתחת לארון מדף להנחת חפצי נוי. ארון מסוג זה מצריך כיור מונח ולא שקוע, לכן חיפשנו מבין עשרות הכיורים היפהפיים את האחד. רצינו כיור מאוייר אבל חששנו מעומס יתר בגלל המרצפות הכחולות, לכן בחרנו בכיור לבן אליפטי. הכיור יושב על משטח עץ שעבר טיפול וצביעה מיוחדים נגד מים, אבל עדיין כדאי להניח בצד מגבת ידיים קטנה לניקוי זריז של המים המותזים עליו. וכעת-לברז. מאחר ורצינו ברז המונח על משטח העץ ולא כזה שיוצא מהקיר, יש צורך בברז גבוה מספיק על מנת שיישאר מקום לשטיפה נוחה. תחילה בחרנו בדגם אחר אבל היה בו פגם והוא היה היחיד, אז נתנו לנו ברז דומה רק עם ידית חרסינה לבנה שהיה יותר יקר, באותו המחיר. הברז עשוי ניקל מוברש ומתאים לניחוח הווינטג'י שנודף מהעיצוב שבחרנו. כאן לא יתאים ברז כסוף מבריק אלא רק סגנון מיושן כמו ברונזה או ניקל. 

החנות מציעה ביצוע חורים במשטח העץ של הארונית עבור הכיור והברז, אך מאחר ואהובי בעל ידי זהב החלטנו לוותר ו"להכין לביתנו", מה שנקרא, וטוב שכך מאחר ורק בבית ניתן לראות לפי מיקום הארון היכן בדיוק למקם את הכיור והברז, ובמבחן המעשה הכיור לא נמצא בדיוק באמצע. 

את המראה שיש לנו בחדר לא רצינו להחליף כי אנחנו מאוד אוהבים אותה, אבל מנורה רצינו לחדש. בחרנו במנורה שהזרוע שלה מזכירה (במגזיני עיצוב אוהבים להשתמש במילה "מתכתבת". אני שונאת) את צורת המסגרת של המראה-לבנה ומפותלת. האהיל עשוי זכוכית עם חריטות זעירות לקישוט וכשמדליקים את המנורה רואים על הקירות את העיטורים. לא הייתי ממקמת מנורה שכזו בחדר בו יש צורך בתאורה מדוייקת וחדה, אבל בחדר אורחים זה בהחלט מספק.המנורה לפני מילוי החור בקיר

גם מתלה המגבת באותו הסגנון של המראה והמנורה.

ונחזור לחנות. לאחר התשלום נלקח הארון לצביעה חוזרת נגד מים, ובזמן שחיכינו נהנינו מארוחת צהרים מצויינת במסעדה הצמודה.
כשחזרנו הביתה מיד החלה העבודה: האהוב חישב חישובים, בדק מכשירים וחורר חורים. אחר כך הדביק את הכיור למשטח העץ וחיבר את הברז ואת הצינור. גם את המנורה חיבר למקומה והנה-חדר אמבטיה מחודש וחתיכי!

כפי שאתם רואים, יש כאן כשל מסויים עם מתקן הסבון הקודם-לא מגיע לכיור... אז קניתי מתקן חדש בגולף: צורתו מזכירה את צורת הברז, והוא מספיק גבוה על מנת שהסבון ינחת בכיור.


מאחר והייתי בשוונג של שינויים, חיפשתי קופסת עץ לתליה על הקיר לקישוט ולהסתרת חור באריח (שפעם הכיל בורג ועליו מתלה למגבות). את כל אתרי העיצוב חרשתי והמחירים היו די גבוהים, לבסוף ישועתי באה במקרה: הייתי בשוק ימי בנימינה ושם מצאתי קופסא כלבבי-כחולה וקטנה ומחירה היה מעולה. מיד קניתי (היתה האחרונה), כמובן שיחד עם עוד כמה דברים אבל אנחנו גולשים.
בבית התלבטתי מה להניח בפנים ובסוף מצאתי-קונכיה! לבנה, אמיתית וגדולה. אבל לדעתי היא זמנית כי ראיתי כוכבים מבטון שאולי יחליפו אותה יום אחד.

בחנות עיצוב ביישוב שלי מצאתי שלטים קטנים עם שרוכים לתליה, וכך הוספתי אותם למדפי מתכת שתלויים מעל בית השימוש.


על המדף שמתחת לארון הנחתי מגשית קרמיקה כחולה ומוארכת ועליה חלוקי נחל מהגינה.

כך נראו הארון, הברז והכיור הקודמים:
וכך נראים הארון, הברז והכיור החדשים:


4 תגובות:

מוזמנים להשאיר תגובה חביבה ♥

הצטרפו אלי בפייסבוק ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...