יום שלישי, 10 ביולי 2012

מוצרי הגנה מהשמש לפנים ולגוף-ד"ר פישר

לאחר הפוסטים שכתבתי אודות מוצרי ד"ר פישר שקניתי באילת (סרום, קרם עיניים ומסכה), קיבלתי מהחברה מספר מוצרים כאות תודה. החלטתי לבדוק אותם ולסקור גם כן. הפעם אתמקד במוצרי הגנה מהשמש, אך קודם הסבר קצר על סוגי הקרינה:
קרינה אולטרה סגולית UV- היא קרינה אלקטרומגנטית בעלת אורך הגל הקצר ביותר מבין אורכי הגל הנראים לעין. טווח אורכי הגל נחלקים ל-UVB, UVA ו-UVC. כשהעור נשרף כתוצאה משהות בשמש, נוצרת כוויה כתוצאה מכמות קרינה מסויימת המגיעה לעור. כמות קרינה זו=עוצמת הקרינה X משך הזמן של הקרינה. האטמוספירה ושכבת האוזון מסננות קרינת UV אך לא לחלוטין: כמות רבה של UVA, אחריה כמות קטנה יותר של UVB וכמות אפסית של UVC מצליחות לחדור את השכבות. העור שלנו פחות רגיש לקרני UVA ולכן היא נחשבת להכי פחות מזיקה, אולם מכיוון ושכבת האוזון לא מצליחה לעצור אותה, היא קיימת בכמויות גדולות והיא זו שגורמת לסרטן העור, להזדקנות העור ולנזק ל-DNA. קרינות UVB ו-UVC מסוכנות לעיניים. כהגנה מפני הקרינות, העור משחרר את פיגמנט המלנין החום, הגוף משתזף (בהתאם לסוג העור) והשיזוף עוזר לחסום חדירת קרני על-סגול ולמנוע נזק לרקמות עדינות ועמוקות יותר. רוב תכשירי ההגנה מהשמש חוסמים קרינה על סגולה באופן חלקי, כוללים דירוג SPF המציין את דרגת ההגנה של התכשיר. דירוג זה תקף רק להגנה מפני קרני UVB. (ותודה לויקיפדיה).
ונחזור לעניינינו:
קרם פנים אנטי אייג'ינג לטיפול והגנה גבוהה מאוד מהשמש, מסדרת Genesis Sun-כידוע, אני לבנה. מאוד. וגם יש לי נשיקות שמש (נו, נמשים מהשמש, לא כאלה שנולדים איתם), על פני ומעט על ידי. לכן שמחתי לקבל את קרם הפנים בעל מקדם הגנה גבוה מאוד מהשמש-מנזקי UVA וגם מנזקי UVB - מקדם SPF50.
על הבקבוק מובטחים עמידות גבוהה מאוד במים ובזיעה וכן סיוע במניעת קמטים וכתמים, הודות ל-3 תועלות:
אנטי אוקסידנטים-תמצית ענבים, ויטמין E ותה ירוק-מונעים נזקי סביבה ואקלים
Matrixyl-אמינו פפטיד חדשני המסייע בטשטוש קמטים וקמטוטים
אומגה 3 ו-6-ללחות אידיאלית וגמישות העור.
הקרם הינו היפואלרגני-שזה תמיד טוב, לכל סוגי העור, מותיר מראה מט ומשמש בסיס אידאלי לאיפור. מומלץ ע"י האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן העור.
מחיר-129.99 ש"ח, בחודש יולי במבצע 59.99 ש"ח בסופר פארם, ניו פארם, המשביר לצרכן ו-H&O.
מכיל 50 מ"ל.
אריזה-בקבוק לבן בעל משאבה, הקרם עצמו צהבהב טיפה. ריח חזק מאוד ומי שלא אוהבת ריחות על עור הפנים זו בעיה, אם כי הריח מתנדף אחרי חצי שעה-שעה. המרקם עצמו קליל ונספג היטב. לדעתי, מי שאינה צריכה קרם פנים מיוחד בעל תועלות שונות מאלה המוצגות כאן יכולה בהחלט להסתפק בקרם זה, שכן זהו קרם פנים עם הגנה מאוד גבוהה, ולא קרם הגנה בלבד, כלומר יש לו את התועלות של הענקת לחות ולא רק הגנה. גם ככה חם מאוד ואם אפשר לחסוך שכבה-מה טוב.
הוראות שימוש-יש למרוח באופן אחיד לפני החשיפה לשמש וגם במהלכה. מומלץ למרוח פעמיים אם כי אני מוצאת שזה כבד מדי על העור. יש להמרח כל שעתיים (קצת בעייתי עם איפור☺). אם מזיעים, או נכנסים למים, או מנגבים את העור במגבת יש להמרח שוב. יש להמנע מחשיפה לשמש גם אם נעשה שימוש בתכשיר הגנה-הודעה שמופיעה על כל התכשירים של החברה, מן הסתם תמיד רצוי להמנע מחשיפה שלא לצורך וטוב שמזכירים זאת למי ששוכח. כמובן שהקרם מיוצר בארץ ולא נוסה על בעלי חיים, וללא מרכיבים מן החי.
מבחן התוצאה-נעים והגייני יותר להשתמש בקרם היוצא ממשאבה. הקרם נספג היטב, הריח קצת בעייתי אך עובר, האיפור יושב טוב על הקרם ולא נעלם, כלומר הקרם אכן מהווה בסיס טוב לאיפור, בהחלט עמיד מאוד ועושה את העבודה-אין לי נמשים חדשים וגם לא נשרפתי מהשמש בפנים (גם לא האדמתי).ברשותכם אשווה את הקרם לקרם פנים אחר שיש לי, גם כן של ד"ר פישר, אולטרסול ספורט, אותו רכשתי בשנה שעברה ואני עדיין משתמשת בו. הקרם בעל מקדם הגנה SPF 45, מגן מקרינת UVB וחוסם מעל 90% קרינת UVA. מיועד לספורטאים (למרות שאני פדלאה), עמידות גבוהה מאוד בזיעה ובמים, אינו שמנוני ונספג במהירות, אינו גורם לגירוי בעיניים (חשוב-אני מורחת סמוך לעיניים כדי שלא יהיו לי נמשים). גם כן מומלץ ע"י האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן העור. כן כתוב עליו שהוא המומלץ ביותר ע"י רופאי העור.
את הקרם הזה אני כן מורחת מעל קרם פנים מאחר ולטעמי אינו מספק לחות מספקת, אם כי גם הוא מכיל קומפלקס של ויטמין E ותמצית טבעית של תה ירוק.
המחיר-לא זכור לי וגם לא רלוונטי שכן הקרם, כאמור, נרכש בשנה שעברה.
אריזה-שפופרת כחולה. 75 מ"ל (50% תוספת חינם).
הוראות השימוש-זהות לאלה של הקרם החדש.
מבחן התוצאה-הריח נעים ועדין, כמו קרם פנים ולא תכשיר הגנה. לא דביק, נספג מהר, כאמור עדיף למרוח מתחת קרם פנים כדי שהעור יקבל לחות וגם התכשיר יימרח וייספג בקלות רבה יותר. עושה את העבודה.

תרסיס שקוף אנטי אייג'ינג לטיפול והגנה גבוהה מאוד מהשמש מסדרת Genesis Sun- זהו תרסיס שקוף בעל הגנה גבוהה מאוד מקרני UVB (מקדם SPF43), החוסם מעל 90% מקרני UVA. גם תכשיר זה מכיל קומפלקס אנטי-אוקסידנטים-ויטמין E ותמצית ענבים, וכן אומגה 3 ו-6, פרו ויטמין B5 ותמצית קמומיל להרגעת העור. כתוב שהתרסיס החדשני מאפשר התזה רציפה בכל זווית לכיסוי מושלם, והנו בעל עמידות גבוהה מאוד במים ובזיעה.
מחיר-139.99 ש"ח, בחודש יולי במבצע 1+1 ברשתות סופר פארם, ניו פארם, המשביר לצרכן ו-H&O.
אריזה-בקבוק מתכת לבן עם ראש צהוב. מכיל 150 מ"ל.
הוראות השימוש-יש לפתוח את המתז בתנועת סיבוב ולהתיז ברציפות ונדיבות לקבלת כיסוי אחיד ויעיל על העור. שאר ההוראות-כמו בקרם.
מבחן התוצאה-התרסיס אכן מאפשר התזה רציפה בכל זוית, הינו שקוף כמו שאני אוהבת (לא אוהבת תחליבים-משאירים שכבה לבנה לזמן מה וגם דביקות בכפות הידיים), קל לשטוף אותו מהידיים, אבל הריח חריף וחזק מאוד-בפעם הראשונה שהשתמשתי היה תחילה ריח של קוקוס אולם מיד התחלף בריח האופייני לספריי משזף, וכל מי שאי פעם השתמשה בספריי משזף יודעת על מה אני מדברת (וגם בגלל שהתזתי הרבה, העור נראה כהה יותר ולכן תחילה חשבתי שזהו קרם משזף ולא קרם הגנה) וגם אלכוהול (האלכוהול הוא הרכיב הראשון ולכן כמותו הרבה ביותר). בשימוש השני הריח היה חלש יותר אבל עדיין מורגש. למדתי שאין להתיז המון חומר כי אז הוא נוזל, ושכדאי למרוח עם הידיים ולא להסתפק בהתזה כי אז הוא נספג טוב ומהר יותר. אחרי כשעה רוב הריח נעלם אבל גם לאחר יום שלם-12 שעות אפשר להרגיש ניחוח קלוש נעים יותר על הגוף. מבחינת עמידות-מעולה, אין אדמומיות ואין נמשים, מגן למשך זמן רב (אני לא הולכת לבריכה ולים, אז נסתפק בהליכה ברחוב בשעות מיוזעות). לא יודעת להגיד לגבי תועלות האנטי אייג'ינג, אבל לפחות לא נשרפתי מהשמש. לאחר שבועיים של שימוש יומיומי הספריי לקראת סיומו ואני עדיין לבנה.
גילוי נאות: כאמור, קיבלתי את קרם הפנים אנטי אייג'ינג ותרסיס שקוף אנטי אייג'ינג מחברת ד"ר פישר.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר תגובה חביבה ♥

הצטרפו אלי בפייסבוק ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...