יום שישי, 9 בדצמבר 2011

פראג 3-ג'ורג מייקל-ההופעה Prague 3-George Michael-Symphonica

אזהרה-פוסט לחובבי ג'ורג' מייקל בלבד (מי שלא-בטח לא ימצא עניין). פוסט מסכם על פראג, והפעם - ההופעה!!אפתח ואומר כי אני מאוד עצובה בימים אלה, שכן למי שלא יודע ג'ורג' הפסיק את הטור לפני הופעה באוסטריה עקב דלקת ראות ואושפז בבית חולים. מצבו עדיין קשה ומאוד מעורפל, חרושת השמועות נפוצה ברשת ובשאר אמצעי התקשורת ומדברים על כך שגם אם יחלים הרי שלא יוכל לשיר וזה עצוב כל כך, הקול המדהים שלו מלווה אותי כבר כמעט 30 שנה ולחשוב שההופעה הראשונה שלו שראיתי תהיה גם האחרונה.. צמרמורת עוטפת את גופי.
כזכור בפוסט הראשון, הסיבה לגיחה החפוזה לפראג היתה הופעתו של אהוב נעורי, מיסטר ג'ורג' מייקל בכבודו ובעצמו. השילוב עם התזמורת הפילהרמונית של צ'כיה נתן עומק ורכות לשירים אך התאכזבתי שרוב השירים לא היו של ג'ורג' ו/או וואהם. היו שירים של אלטון ג'ון, של רופוס וויינרייט ("אמריקה"), של סטינג ("רוקסן"), טרנס טרנט דרבי ו-5-6 שירים של ג'ורג' ושל וואהם. הוא גם הקדיש שיר לחברתו הטובה שנפטרה השנה, איימי וויינהאוס, אליה הוא מתגעגע, כשברקע תמונות שלה. רוב השירים בלדות שקטות, כיאה להרכב. ברקע הוקרנו קליפים גרפיים בעיקרם, יפהפיים, מסתוריים ומושקעים מאוד. ההופעה התקיימה באולם הוקי קרח ובו כ-20,000 מקומות, רובם אוכלסו בחובבי הזמר, גם קשישים כמונו (סוף שנות ה-30) וגם יותר מאיתנו (50 וצפונה), שזה מוזר כי תמיד דמיינתי לעצמי אלפי מעריצות צעירות צורחות כמו שאני הייתי, רק שבינתיים כולנו התבגרנו וגם הוא-כבר בן 48 ונראה טוב. לבש חליפה שחורה עם עניבה, נעלי חתונה שחורות מבריקות, על כל יד טבעת (מה שנראה כמו טבעת נישואין..), משקפי שמש לא אטומים אותם החליף בזוג אחר בהפסקה, זקן קצר וחתיך!!
למי שהיה בפסטיגל בגני התערוכה, כך נראה אולם ההוקי-טריבונות ועליהן כסאות מרופדים, כאשר כל דפיקה על הרצפה עם הרגליים מאיימת לפרק את שורת הכסאות ואחריה את שאר השורות.. מפחיד קצת :). הכניסה דרך שערים רבים, וליד כל דלת כניסה לאולם עצמו יש דוכנים למכירת נקניקיות, צי'פס, פיצה וכו'.
ההופעה התחילה בברכה המסורתית Good evening, Prague ולשמחתי הוא לא הסתפק במילים אלו כמו זמרים אחרים (מישהו אמר מדונה?) אלא דיבר על כל שיר והסביר את הרקע שלו-שיר אחד שכתב לפני 18 שנה לאחר דכאון גדול, שיר אחר שכתב לאמו, שיר שכתב לקני האקס שלו וכו'. ג'ורג' גם צ'יפר אותנו בשיר חדש שלו.
אחרי הופעה של כשעה וכ-12 שירים היתה הפסקה של 20 דקות, שנוצלה ע"י כולם לקניית עוד נקניקיות וצ'יפס וגם הליכה לשירותים. אח"כ חזר לשיר עוד מספר שירים, וכן הראה לנו מה קורה בחימום שלפני ההופעות שלו-מעין מופע א-קפלה עם ארבעת מלוויו השחורים, שני גברים ושתי נשים. ביצוע מדהים! הוא הקפיד להציג את המלווים והנגנים שלו ולהחמיא להם ואז ירד מהבמה. כמובן שמיד החלו מחיאות כפיים סוערות וקריאות לחזרתו לבמה, ואכן ג'ורג' חזר ואמר-עוד 5 שירים. ואז החל בלהיטים קצביים יותר: Baby I'm your man, Freedom, Amazingלאחר מכן ירד שוב מהבמה ואחרי 5 דקות רצופות של מחיאות כפיים וקריאות לעידוד, הוא עלה שוב, לשיר אחרון. לבסוף אמר-אל תקחו דוגמא ממני, סעו בזהירות ואל תשתו ותנהגו.. קצת אירוניה עוד לא הרגה אף אחד.. (נתפס נוהג בשכרות לפני זמן מה).
קצת תמונות מההופעה וקודם-הכרטיס (עלה כ-350 ש"ח), שורה 15 כסא 14:


מחכה לחדשות טובות, באיחולי החלמה מהירה ומקווה שהקול יחזור אליו...  
4 תגובות:

 1. OMG!
  נשמעת הופעה מדהימה שאני ממש הייתי נהנית בה, איזה כיף לך!
  אני הרוסה עליו והרוסה ממה שקורה לו.
  מצטרפת לאיחולי ההחלמה, אמן במהרה!

  השבמחק
 2. בהחלט היה מדהים ומקווה שיהיו עוד, את יודעת... ושיחלים ויחזור לעצמו.

  השבמחק
 3. לנסוע לחופשה בשל הופעה שרצית לראות זה שיחוק אמיתי. גור'ג מייקל לא רק חתיך, בעיניי הוא בחור יפה. השירים שלו ושל ווהם אלה הנעורים שלי.
  WAKE ME UP BEFORE U GO GO
  רקדנו לצליליהם, הקלטנו אותם על קלטת סליל, דמענו ואהבנו. מאחלת לו את כל הבריאות שבעולם גם אם לא יוכל לשיר אח"כ. אשר לשמועות נכונות או לא, מחיר התהילה...
  אהבתי את התמונות ואת היכולת שלך להנות מכל הפרטים הקטנים.

  השבמחק
 4. גם עבורי אלה הנעורים-ריקודי סלואו ודיסקו, וכשהיה MTV יכלנו לצפות בקליפים שלו ולשיר את השירים ולהרגיש קרובים אליו..
  תודה תודה על המחמאה!

  השבמחק

מוזמנים להשאיר תגובה חביבה ♥

הצטרפו אלי בפייסבוק ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...