יום חמישי, 25 בדצמבר 2014

חג כל החגים

מנהג נפוץ היה במשפחתי בשנים האחרונות-לבלות את הנופש השנתי בקיץ באילת. השנה, בגלל בת המצווה של הגדולה ו"ארוע מלחמתי" ששמו צוק איתן, נדחה הנופש לחורף וגם יעדו השתנה: נסענו לחיפה. בחיפה, שהינה עיר מעורבת לכל הדתות והמקבלת בסובלנות את כולם, נוהגים לחגוג 3 חגים המתרחשים פחות או יותר במקביל זה לזה: חנוכה, חג המולד, ועיד אל פיטר. בימים אלה העיר התלבשה חג, בעיקר בצבעים אדום-לבן-ירוק-זהב האופייניים לחג המולד.
שהינו במלון הנושק לשפת הים, אך היה די קריר ומעט גשום כך שלא נכנסנו למים (למרות שהיו אמיצים שכן עשו זאת, ואף שחו וגלשו).

נסענו למדעטק-מוזיאון המדע. אל תתנו למילה "מוזיאון" להטעות אתכם. מדובר במתחם גדול ובו מתקנים להתנסויות, בעיקר לילדים אבל לא רק, בנושאים שונים, ויש גם תערוכות מתחלפות. בכניסה למוזיאון מקבלים צמיד, כמו הצמיד שמקבלים בבית החולים לאחר לידה. מאוד התרגשתי ללדת שוב.
היינו בתערוכת הים, בכניסה מקבלים פנקס ימאי אותו יש להחתים בנקודות החתמה במסלול מיוחד של משימות: הסמכה להפעלת עגורן, ביקור בגשר הפיקוד של האוניה ועוד, עד השיבה בשלום לנמל הבית. הבנות נהנו לבצע את המשימות, הגיע לחותמות המיוחדות ולהחתים את הפנקסים שלהן.
תערוכות נוספות בהן ביקרנו הן בנושאים אנרגיה ירוקה, חלל, קסמים (מדליק ביותר, כולל מיטת מסמרים עליה שוכבים ולא מרגישים כאב. באחריות!) ועוד ועוד. בחצר המוזיאון מתחמי מדענים ובהם מתקנים לפי ההמצאות המדעיות השונות: הבנות הטיסו מסוקים, פתחו וסגרו סכרים, התנדנדו מול מטוטלת ועוד. לצערנו לא הספקנו לעבור ולבדוק את כל המתקנים והתערוכות, ולכן הבטחנו לעצמנו לשוב לשם בשבת פנויה.


בשבת ביקרנו בוואדי ניסנס, שם נגלו לעינינו כל סממני חג המולד: חנויות ודוכנים מלאי שוקולדים בצורת סנטה, כובעים, קישוטים לעצי האשוח, ממתקים וגם אוכל: תירס חם, סחלב, פיתות ועוד. כמובן שקנינו שוקולדים ומרמלדה. כולנו חובבי מתוקים.


היו גם מופעי רחוב, למשל התמונה היפה:

מאוד התרשמתי מציורים שצויירו על קירות בתים שונים. זה מדהים-הבתים ישנים ומטים ליפול, ועליהם ציורים יפהפיים:במעלה הוואדי הוקם "בית סנטה", אליו עלו לרגל אנשים רבים. לא עלינו כי הבית נראה כמתמוטט עוד רגע, אך צילמתי מבחוץ:ביום ראשון נסענו עד נצרת, קראתי על קניון ביג פאשן המקושט כולו ובו פעילויות ברוח החג. לצערי סנטה לא היה בבית כשהיינו אז לא זכינו לשבת בחיקו ולשמוע: הו הו הו...


לכל החוגגים באשר הם: חג שמח!

2 comments:

  1. חחחחחחחח התמונה (המיצג האנושי) הזכירה לי את הציור של פיבי מחברים שתלוי לה בבית

    השבמחק

מוזמנים להשאיר תגובה חביבה ♥

הצטרפו אלי בפייסבוק ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...