יום רביעי, 14 ביוני 2017

Ayuna-סיפור פשוט בעץ

נולדתי למשפחה חובבת קריאה. לא נאמר תולעים, זה מעליב, אבל תמיד היו בבית ספרים, אנציקלופדיות וכל סוגי העתונים. כילדה קטנה אהבתי לקרוא את כרכי האנציקלופדיה העברית (עד היום יש לי סיוטים מהאיורים בשחור-לבן של מתקני העינויים באינקוויזיציה). אני עדיין מאוד אוהבת לקרוא, למרות שמן הסתם יש לי פחות זמן לכך. 
לאחרונה אני במוד של חידושים ושינויים, וכך הגעתי לסלון. עד כה היתה לנו מעין יחידת מדפים שקיבלתי מאחותי לפני שנים רבות, אשר שימשה לאחסון הספרים שלנו. היחידה פתוחה, צבועה בלבן, עם השנים הצבע קצת נסדק והתקלף פה ושם אבל לא צבעתי בגלל שאהבתי את הסגנון (rusty-חלוד). הדבר היחידי שעצבן אותי היה העובדה שהמדפים חשופים וצברו אבק ולכלוך, ומאוד קשה לנקות ספרים-צריך לפתוח אותם ולחבוט בהם, לכן החלטתי שצריך ארון ספרים סגור. חפוש חיפשתי במרחבי הרשת-כי למי יש זמן לחרוש חנויות-וכך הגעתי ל-Ayuna. התאהבתי בכל פריט שראיתי והתבאסתי לגלות שהם נמצאים מאוד רחוק ממני, אבל אז גיליתי שיש להם חנות במרמלדה מרקט ושניתן להזמין ולקבל עד הבית. לקחתי סיכון, ולאחר מספר שאלות ששלחתי-וגם נעניתי עליהן מהר מאוד-הזמנתי והמתנתי. לאחר כשבוע, ולאחר תיאום, הגיעו המובילים עם ארון ארוז היטב, פרקו את האריזות והניחו במקום שביקשתי. כמובן שמיד ניגשתי להניח את הספרים על המדפים, לאחר שעברו סינון מוקדם. ואז גיליתי שחסר קצת מקום לספרים, ולכן אצטרך ארון נוסף...
הארון בסגנון כפרי, בעל 5 מדפים, החלק העליון של דלתותיו כולל זכוכית סבתא והחלק התחתון שלבי תריס סגורים. הידיות מוארכות בצבע נחושת, וחלקי הארון משוייפים בקצותיהם בסגנון שאבי שיק. הצבע-מעין שמנת אפרפר. 
במסגרת השינויים שאני מעבירה את הבית בשנים האחרונות החלטתי על רוגע וסולידיות, אחרי שנים רבות של צבעים עזים כמו כתום ודובדבן בריהוט וצבעוניות רבה בקישוט. כך התחלתי Hygge עוד לפני ששמעתם מה זה: סגנון דני המשדר נינוחות ונחמימות וכולל גוונים שקטים כמו אפור ושמנת, והרגלים כמו ישיבה מול האח עם גרבי צמר עבים תוך התכסות בשמיכת טלאים ושתיית מרק בטטה. סילקתי את הצבעים העזים וכעת הספה אפורה-בהירה, שולחן האבירים מעץ בהיר, הכסאות בצבעי שמנת ותכלת ושולחן הקפה די דומה בצבעו לארון. עכשיו חולמת על מזנון בצבע תכלת. או פיסטוק. נראה.וכך נראתה יחידת המדפים הקודמת:


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מוזמנים להשאיר תגובה חביבה ♥

הצטרפו אלי בפייסבוק ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...